İniş Haznesi

Dere Kelepçesi

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 

Dere kelepçesi;  özel tasarlanmış formu sayesinde,  yağmur oluğunun deforme olmadan rahat bir şekilde yatay hareketine müsade eder ve  mükemmel bir genleşmeye olanak sağlar.

Dere kelepçelerinin hassas tasarımı, yağmur oluğunun bir döndürme hareketi ile basitçe montajına  imkan sağlar.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 

4 adet tespit delikleri; çatı kaplamasına farklı mesafelerdeki uygulamalara olanak sağlar. Kelepçelerin konumuna göre, yağmur oluğuna istenilen eğim verilebilir.

Orta noktadaki tespit deliği,  kelepçenin metal askı kancalarına veya Belriv sistem askılarına kolayca montajına imkan sağlar.

Arka bölümdeki son klips,   yağmur oluğunun kazara çıkmasını engeller ve mekanik dayanımı artırır.Bir merdivenin  yağmur oluğuna rahatça dayanmasına imkan sağlar.

Kelepçelerin eğimli tasarımı,  yağmur oluğunun yüksek eğimli çatı kaplamalarına kolayca uyumunu sağlar. Ayrıca ön kısımları eğimli olan Nicoll Damlalık profilleri ile de  mükemmel bir bütünlük sağlar.

Çatı kaplamasının altına girme zorunluluğunu ortadan kaldıran alından montaj özelliği uygulama esnasında önemli avantajlar sağlar. Tasarım formu, kelepçelerin yüksek dayanıma sahip olmasında önemli bir rol oynar.